+48 91 30 787 30

2017-11-30

Jak należy dbać o implanty?


Jak należy dbać o implanty?

Wiekszość osób uważa, że wszczepione implanty nie wymagają dokładnej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego. O implanty należy dbać nawet bardziej niż o własne zęby. Brak higieny jamy ustnej może doprowadzić do utraty wszczepów, a w konsekwencji do powtórzenia zabiegu wszczepienia implantów na nowo. To z kolei wiąże się z dodatkowym zabiegiem i kosztami dla pacjenta.

Wieloletnie zaniedbania mogą doprowadzić do obniżenia się linii dziąsła, zaniku kości czy nawet do odsłonięcia powierzchni implantu. Zatem o nasze implanty musimy dbać tak jak o naturalne zęby, myjąc je przynajmniej dwa razy dziennie odpowiednią dla nas szczoteczką. Dostępne są także specjalnie wyprofilowane manualne szczoteczki, które w łatwy sposób docierają do trudno dostępnych powierzchni implantu i łączników.

Jeśli chcemy, aby nasze implanty służyły nam jak najdłużej to musimy:

Nasi lekarze implantolodzy zapraszają do korzystania z ich usług oraz zachęcają do prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej ze względu na implanty.

Więcej informacji o implantach przeczytają Państwo na naszej stronie w zakładce - implantologia.

Ponadto wyczerpujących informacji udzieli osobiście lekarz na wizycie konsultacyjnej w naszym gabinecie w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A.

Zapraszamy.

«powrót