+48 91 30 787 30

2018-08-20

Proteza zębowa


Proteza zębowa

Decyzja o usunięciu całego lub częściowego uzębienia podyktowana jest z obawy o zdrowie pacjenta. Jeśli nie można wyleczyć zębów ekstrakcja jest często jedynym sposobem na przywrócenia zdrowia w jamie ustnej. Przed samym zabiegiem usunięcia zębów lekarz stomatolog powinien zaplanować dalsze postępowanie leczenia. Do wyboru mamy protezy zębowe stałe lub ruchome oraz odbudowę protetyczną na implantach.

Dlaczego musimy wstawić "nowe zęby"? Dlatego, że brak chociaż jednego zęba negatywnie oddziałuje na cały zgryz. W ostateczności możemy doprowadzić do rozchwiania zębów i powstania wad zgryzu. Niepełne uzębienie może spowodować wady wymowy, uniemożliwia dokładne gryzienie, co w konsekwencji może m.in. doprowadzić do zaburzeń jelitowo-żołądkowych.

Jaką alternatywę wybrać - implanty czy protezę? W przypadku braku pojedynczych zębów częściej zalecane jest wstawienie implantu. Natomiast w przypadku dużych braków zębowych zalecana jest proteza zębowa oparta najczęściej na pozostałych zębach własnych.

Jak dbać o protezę zębową? Protezę użytkuje się w dzień, na noc należy ją wyciągać, aby odpoczęły nasze dziąsła i błony śluzowe. Początkowe użytkowanie protezy może sprawiać pewne trudności. Proces adaptacji przyjmuje się od miesiąca do kilku miesięcy. Jest to też czas na dopasowanie protezy u lekarza dentysty. Dbanie o protezę jest proste. Musimy czyścić ją wieczorem, a po jedzeniu starajmy się ją przepłukać. Do czyszczenia protez dostępne są specjalne pasty oraz różne preparaty rozpuszczalne w wodzie do krótkotrwałego czyszczenia chemicznego.

Lekarze specjaliści z zakresu implantologii i protetyki przeprowadzą profesjonalne leczenie w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A. Rejestracji można dokonywać telefonicznie pod numerami telefonów +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570.

Zapraszamy.

«powrót