+48 91 30 787 30

2019-01-14

Czym zajmuje się pedodoncja?


Czym zajmuje się pedodoncja?

Pedodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem stomatologicznym u dzieci. Leczenie uzębienia i jamy ustnej u najmłodszych pacjentów różni się od leczenia dorosłego człowieka, dlatego stworzono osobnym dział stomatologii poświęcony jedynie dzieciom.

Odpowiedzialnego podejścia do leczenia dzieci nie da się wyuczyć jedynie z książek. Lekarz dentysta musi mieć coś w sobie, żeby zachęcić dziecko do badania. Większość rodziców wie jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym, dlatego zależy im na profesjonalnym i radosnym podejściu lekarza do ich pociech.

Pedodoncja kładzie przede wszystkim bardzo duży nacisk na profilaktykę. Główne zagadnienia jakie obejmuje ta dziedzina to:

Jeśli zabiegi profilaktyczne nie przynoszą efektu, lekarz stomatolog przechodzi do leczenia właściwego. Nasz stomatolog dziecięcy, dr n. med. Karolina Węsierska, to osoba wyjątkowo pogodna, miła i posiadająca niezwykły kontakt z naszymi najmłodszymi pacjentami.

Gabinety Parkowa serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi do wizyt kontrolnych oraz leczenia w ramach stomatologii dziecięcej.

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod numerami telefonów: +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570. Czekamy na Państwa również w Stargardzie w siedziebie gabinetu przy ul. Stefana Okrzei 2/A.

Zapraszamy.

«powrót