Implantologia
Odpowiednia pielęgnacja zębów zarówno domowa jak i profesjonalna w gabinecie stomatologicznym daje nam pełen, promienny uśmiech. Niestety taka sytuacja może bardzo szybko ulec zmianie z różnych przyczyn. Wypadek sportowy, czy niefortunny upadek może nagle zniszczyć nasz uśmiech. Często także długoterminowe rokowanie zębów leczonych kanałowo – zwłaszcza ponownie jest wątpliwe i dlatego powstaje w ostateczności konieczność usunięcia zęba.
Powstały brak możemy uzupełnić oczywiście tradycyjnym mostem, a co jeśli problem dotyka zęby stanowiące podparcie dla mostu – filary? Podstawowym rozwiązaniem w przypadku bezzębia lub większych braków zębowych jest także proteza ale co zrobić jeśli proteza nie jest stabilna? Kiedy mówienie i śmiech stanowią problem? Kiedy poczucie smaku jest zakłócone? Kiedy estetyka nie jest zadowalająca?
Obawa przed utratą zęba jest bardzo często połączona z obawą o obniżeniu jakości życia. Nie bez przyczyny, ponieważ w wielu przypadkach tradycyjne rozwiązania takie jak mosty, czy różnego rodzaju protezy powodują trudności w mowie oraz jedzeniu.
Nowoczesną alternatywą w stomatologii są implanty. Sztuczne korzenie zostają wprowadzone w kość i uczucie ich posiadania jest takie samo jak prawdziwego naturalnego zęba. Leczenie implantologiczne aktualnie poparte jest już ponad pół wiecznym intensywnym doświadczeniem, badaniami naukowymi i rozwojem stosowanych produktów. Wszystko to czyni z implantologii bezpieczną i sprawdzoną metodę leczenia.
Czym dokładnie są implanty?
Implanty to niewielkie precyzyjne śruby, które wykonane są z najwyższej klasy czystości tytanu. Materiał ten jest bardzo jednorodny i nie zawiera żadnych alergizujących składników. Tytan ponadto po pewnym czasie staje się sztywno i stabilnie połączony z tkanką kostna. Jest to jeden z ważniejszych wymogów dla stałego umocowania śruby. Implant składa się z 3 elementów: śruby, elementu pośredniego oraz korony. Śruba odpowiada korzeniowi zastępowanego zęba i znajduje się w kości. Element pośredni, który widnieje w jamie ustnej jako trzon zęba nazywany jest łącznikiem umocowany jest trwale w tytanowej śrubie. Korona odtwarzająca zastępowany ząb mocowana jest następnie na wspomnianym łączniku. Jeden ząb może zostać odtworzony na pojedynczym implancie lub klika implantów może służyć jako baza dla bardziej złożonych prac protetycznych jak mosty czy różnego rodzaju protezy.
Przykłady leczenia:
- Niewykształcone zęby
- Brak pojedyńczego zęba z przodu
- Większe braki zębowe z boku
- Większe braki zębowe - bezzębie
Najczęściej zadawane pytania:
- Jak wygląda zabieg?
- Co powinienem rozważyć decyduąc się na implanty?
- Z jakiego materiału wykonane są implanty oraz łączniki Dentsply FRIADENT?
- Jakie są wady i zalety czystego tytanu?
- Na jak długo są implanty wysokiej jakości?
Przykład leczenia - niewykształcone zęby
Brakujące zęby mądrości (ósemki) nie są już dzisiaj niczym nadzwyczajnym ale u 1-2% populacji nie wykształcają się boczne siekacze (dwójki) co może w efekcie prowadzić do problemów estetycznych. Rozwiązanie bez zastosowania implantów to ortodontyczne zamykane przestrzeni poprzez przesuwanie zębów. Sukces takiego leczenia jest uzależniony m.in. od jakości kości i ustawienia zębów otaczających. Metoda ta ponadto może wpłynąć na jeszcze bardziej znaczące pogorszenie estetyki. Natomiast przy zaplanowanym zespołowym leczeniu implantologiczno-ortodontycznym przestrzenie dla brakujących zębów są jedynie utrzymywane ortodontycznie, aż do czasu zakończenia procesów wzrostu szczęki. Kiedy zakończony zostanie proces wzrostu (ok. 18 roku życia) w miejscach braków wszczepiane są implanty. Łuk zębowy otrzymuje naturalny wygląd, który może trwać przez całe życie wraz z perfekcyjną, naturalną estetyką, funkcją i fonetyką. Zachowany zostaje naturalny układ zębów w szczęce.
Przykład leczenia - brak pojedynczego zęba z przodu
Brak zęba zwłaszcza w odcinku przednim jest nie do zaakceptowania. Odbudowa zęba w tym "wrażliwym odcinku" musi być naturalnie estetyczna i całkowicie niezauważalna. Dotychczasowym podstawowym sposobem leczenia było uzupełnienie braku mostem. Jako podparcie dla tradycyjnego mostu – szlifowane są zdrowe zęby sąsiadujące z brakiem – filary protetyczne. Zęby te mogą zostać przeciążone, a przez to dodatkowo uszkodzone. Nawet przy zastosowaniu rozwiązania typu mosty kompozytowe bez naruszania sąsiadujacych zębów ciągle brakuje niezbędnego obciążenia fizjologicznego kości szczęki i w efekcie po pewnym czasie kość jak nie trenowany mięsień zanika komplikując zdecydowanie późniejsze wprowadzenie implantu w danym miejscu.
Jak wygląda leczenie z zastosowaniem implantów? Implant zastępuje usunięty korzeń zęba. Implant wraz z łącznikiem i koroną z ceramiki łączą w sobie naturalną estetykę z dużą wytrzymałością mechaniczną. Luka po brakującym zębie zostaje w pełni zamknięta – od korzenia aż po koronę – bez niszczenia zdrowych zębów i ryzyka dużego zaniku kości szczęki. Nowy ząb funkcjonuje jak prawdziwy naturalny ząb – bez żadnych ograniczeń. Estetyka odpowiada estetyce naturalnego zęba lub niekiedy jest nawet lepsza. Zęby sąsiadujące pozostają nienaruszone. Kość szczęki jest normalnie, fizjologicznie obciążana i pozostaje na swoim miejscu, przez co również stabilnie podparte dziąsło zachowuje swój naturalny wygląd bez odsłaniania brzegów korony.
Przykład leczenia - większe braki zębowe z boku
Większe braki zębowe, szczególnie w odcinkach bocznych nie są niczym rzadkim. Jeśli brakuje zębów w bocznym odcinku łuku zębowego i nie ma z tyłu żadnego zęba ograniczającego lukę mówimy o braku skrzydłowym. W jaki sposób można wypełnić brak skrzydłowy? Tradycyjnie dla wypełnia wspomnianych braków zębowych stosowane są zdejmowane protezy tzw. szkieletowe z klamrami na zębach sąsiednich, czy też innego typu umocowania bezklamrowe, które dla swojego utrzymania wiążą się z koniecznością naruszenia sąsiadujących zębów. Protezy tego typu powodują ponadto bardzo często u pacjentów dyskomfort posiadania w buzi ciała obcego, a dodatkowo w przypadku różnego rodzaju klamer stają się one bardzo wyraźnie widoczne przy szerokim uśmiechu. Ząb do którego mocowane są protezy za pomocą klamry lub innych elementów precyzyjnych jest mocno obciążany. Każdego rodzaju proteza nie przenosi sił żucia w sposób prawidłowy bezpośrednio na kość, a jedynie poprzez ucisk śluzówki w miejscu odtwarzanych zębów i dlatego też po pewnym czasie kość szczęki zanika stwarzajac problemy przy późniejszym wprowadzaniu implantów.
Implanty to w tego typu przypadkach odbudowa bez żadnych klamer i naruszania zębów sąsiednich. Już tylko dwa implanty stanowią stałe korzenie dla możliwości wykonania mostu lub też brakujące zęby są 1:1 zastępowane implantami. Łuk zębowy odzyskuje pełny kształt. Pierwotna sytuacja zostaje w pełni odtworzona. Zęby umocowane na stałe dają naturalne uczucie bezpieczeństwa. Kość nie zanika. Odbudowa na implantach eliminuje konieczność naruszania często zdrowych zębów sąsiednich zębów. Co ważne w przypadku utraty kolejnych zębów w innym miejscu wszczepione już implanty mogą służyć jako podstawę i część dla nowej większej odbudowy protetycznej.
Przykład leczenia - większe braki zębowe - bezzębie
Gdy dochodzi do utraty wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie mówimy o bezzębiu, które to jest najbardziej wymagającą i problematyczną sytuacją do przywrócenia pełni funkcji oraz wyglądu pacjentowi. Zwykła tradycyjna proteza akrylowa, stosownana tradycyjnie od wielu lat to przesądzone problemy. Nowo wykonana proteza dopasowana jest do anatomicznego kształtu szczęki na krótko. Bezzębna szczęka bardzo szybko narażona jest na zanik kości ponieważ siły żucia z zastosowaniem protezy nie są przekazywane na podłoże w prawidłowy naturalny sposób jak zęby co powoduje ucisk a w konsekwencji zanik kości i brak przylegania. Standardowa proteza szybko „chwieje się” i wtedy to jest ponownie dopasowywana, szlifowana i podścielana jednakże tego typu problemy bardzo rzadko dają się rozwiązać długoterminowo. Nawet różnego rodzaju kleje mocujące nie dają właściwego utrzymania protezy. Pacjentom bardzo często dokuczają bóle i zapalenia dziąseł pod protezą. Towarzyszy im dodatkowo stałe uczucie niepewności. Istnieją znaczące przeszkody w mówieniu, utrudniony śmiech i spożywanie pokarmów oraz uczucie obcego ciała w ustach poprzez rozbudowaną podniebienną płytę protezy.
Już na dwóch implantach w żuchwie można umocować zdejmowaną protezę, która gwarantuje mocną stabilizację dla pewnego „gryzienia”. Proteza jest wyjmowana dla celów higienizacyjnych a jej wewnętrzna powierzchnia zaopatrzona jest w niewielkie nie widoczne na zewnątrz elementy stabilizujące. Istnieją również innego rodzaju rozwiązania, o których z pewnością wszelkich informacji udzieli lekarz prowadzący. Najbardziej pewnym i stabilnym oraz estetycznym rozwiązaniem w przypadku bezzębia jest pełny okrężny most oparty na implantach umocowany na stałe bez konieczności wyjmowania, który funkcjonuje jak własne zęby. Dzięki implantom przywrócone zostaje pewne, beztroskie jedzenie oraz śmiech i mówienie, a uczucie ciała obcego jest znacznie mniejsze.
Co robi dentysta, jak wygląda zabieg?
Najpierw wykonywane jest nacięcie dziąsła w miejscu planowanego wprowadzenia implantu. Nacięcie to wykonuje się w głównej mierze aby lekarz mógł sprawdzić przed umieszczeniem implantu dostępną objętość i jakość kości oraz mieć lepszy wgląd we wszelkie struktury anatomiczne. Kolejnym krokiem jest wykonanie małego otworu w kości o średnicy implantu, a następnie jego wprowadzenie. Procedura ta jest bezpieczna dla pacjenta wykonywana jedynie w znieczuleniu miejscowym. Gdy implant zostanie już wprowadzony lekarz zakłada szwy zbliżając brzegi dziąsła do siebie na tym kończy się etap chirurgiczny. Implant w przeciągu trzech do sześciu miesięcy staję się stabilnie połączony z tkanką kostną. W przeciągu tego okresu pacjent zawsze pozostaje zaopatrzony w rozwiązanie tymczasowe. W momencie pełnego zespolenia implantu z kością szczytowa część śruby zostaje odsłonięta przez małe nacięcie dziąsła , a następnie łącznik i nowy ząb zostają umocowane co odpowiada etapowi protetycznemu.
Czy to zawsze jest takie proste?
Tytanowe śruby potrzebują silnej kości, która stabilnie je utrzyma. Jeśli kość jest zbyt miękka lub za cienka lekarz może odtworzyć brakującą kość wykonując przeszczep. Najczęściej brakuje kości w bocznych odcinkach szczęki zwłaszcza na wysokość. Przeszczep kości może pochodzić z innego miejsca tego samego pacjenta lub też wykorzystywane są do tego materiały zastępujące kość. Procedura ta wykonywana jest najczęściej w tym samym czasie co wprowadzenie implantu jednakże wtedy to pełne obciążenie implantów musi zostać oddalone w czasie aby pozwolić nowej kości na wygojenie się.
Jaki jest długoczasowy efekt zastosowania tytanowych śrub?
Naturalne zęby w trakcie żucia przekazują małe impulsy do kości ciągle ją stymulując. W momencie utraty zęba i braku stymulacji kość zachowuje się jak nie ćwiczony mięsień – zanika. Kiedy wprowadzimy sztuczne korzenie w postaci implantów kość ponownie otrzymuje obciążenie tak jakby były tam zęby w odtworzonym stabilnym zgryzie na stałe.
Czy sztuczne korzenie mogą mieć wszyscy?
W zasadzie – tak. Gdy tylko wzrost kości zostanie całkowicie zakończony implanty mogą zostać wprowadzone. Nie ma górnej granicy wieku. Nawet cukrzycy mogą cieszyć się z implantów jeśli ich choroba jest kontrolowana. Ważne jest aby poinformować swojego lekarza przed zabiegiem o wszelkich zaburzeniach krzepliwości krwi, problemach układu odpornościowego, schorzeniach sercowo- naczyniowych czy chorobach metabolicznych.
Co powinienem rozważyć decydując się na implanty?
Obecnie ilość producentów implantów na rynku jest bardzo duża, jednakże jedne firmy nadal oferują wysokiej jakości produkty, a inne po prostu tanie produkty o gorszej konstrukcji oraz nieprecyzyjnym wykonaniu, które to w efekcie napotyka wiele problemów odtwarzając uzębienie pacjenta. W związku z tym pacjenci decydując się na leczenie implantami powinni zwrócić szczególną uwagę na następujące fakty aby dokonać świadomego wyboru systemu implantów:
Jakie są główne cechy dobrej konstrukcji implantu?
Makro-projekt określa zewnętrzny kształt implantu. Najczęściej dziś wybierane są implanty w kształcie śruby, które mogą zostać podzielone w zależności od głębokości , szerokości oraz kątowości profilu i skoku gwintu. W implantach wysokiej jakości zaawansowany kształt gwintu poparty wieloletnimi obserwacjami klinicznymi zapewnia niezbędną stabilność (pierwotną stabilizację) od samego początku i pozwala na bezpieczne wprowadzenie wszczepu zarówno w miękkiej jak i twardej kości. Wiodący producenci jak Dentsply FRIADENT swój klinicznie sprawdzony kształt gwintu mają najczęściej szczegółowo opatentowany aby zapobiec wykonywaniu kopii przez inne firmy próbujące imitować oryginał
Dlaczego powierzchnia implantów jest taka ważna?
W produkcji różnych rodzajów wszczepów występują także znaczące różnice w rodzaju powierzchni, którą posiadają konkretne produkty (mikro-projekt). Aby umożliwić komórkom kostnym lepsze przyleganie oraz stałe zespolenie się z wszczepem w wysokiej jakości implantach przygotowuje się dla nich odpowiednio powierzchnie poprzez specjalny proces piaskowania i wytrawiania opracowany ponad 20 lat temu po raz pierwszy właśnie przez Dentsply FRIADENT. W pierwszym etapie powierzchnia tytanu jest piaskowana tlenkiem aluminium przez co staje się wyraźnie szorstka. Następnie implanty poddawane są chemicznemu trawieniu termicznie aktywowanymi kwasami co jednocześnie oczyszcza powierzchnię i dodatkowo zwiększa jej szorstkość w wymiarze mikroskopijnym. Cały ten proces w efekcie stwarza idealne fizyczne, chemiczne i biologiczne warunki do przylegania komórek tworzących kość na powierzchni implantu. Ta unikalna trój-wymiarowa mikrostrukturalna powierzchnia nosi nazwę "FRIADENT plus" i zdecydowanie zwiększa przyrost kości, a to w efekcie prowadzi do szybkiego i stabilnego gojenia implantów. Powierzchnia ta stosowana jest we wszystkich implantach systemu Dentsply FRIADENT
Jakie znaczenie ma rodzaj połączenia implantu z łącznikiem?
Im, głębsze wewnętrzne połączenie tym większa powierzchnia kontaktu pomiędzy implantem, a łącznikiem. Zapewnia to większą stabilność połączenia redukując ryzyko luzowania łącznika nawet po długim czasie użytkowania. W implantach wysokiej jakości dopasowanie między implantem, a łącznikiem jest zaprojektowane i wykonane z najwyższą precyzją aby zapobiec pęknięciom lub nawet złamaniom implantu w wyniku poluzowania łącznika. Precyzja wykonania zwiększa koszty produkcji implantów wysokiej jakości zwłaszcza w porównaniu z implantami jedno-częściowymi jednakże w efekcie większa trwałość oraz elastyczność w możliwościach odbudowy protetycznej co kompensuje różnice w cenie. Stabilne oraz bakterio-odporne połączenie pomiędzy implantem, a łącznikiem zapobiega przenikaniu bakterii do wnętrza i w efekcie chroni przed powstaniem stanu zapalnego wokół kości czy dziąsła, który prowadzi do ich bezpowrotnej utraty wokół implantu. Szczelne połączenie implantu z łącznikiem utrzymuje kość oraz dziąsło na stabilnym poziomie nie odsłaniając brzegów korony przez wiele lat.
Jakie są zalety stosowania implantów wielo-częściowych w porównaniu do implantów jedno-częściowych?
W implantach wielo-częściowych pojedynczy wszczep w zasadzie zastępuje wyłącznie korzeń utraconego zęba. Oddzielny element w postaci łącznika zostaje wybrany odpowiednio do indywidualnej sytuacji pacjenta, a następnie umocowany w implancie. Wybór łącznika zależy między innymi od indywidualnej grubości oraz wysokości dziąsła jak i typu oraz rodzaju planowanej rekonstrukcji protetycznej (np. korona, most, belka, zatrzask, praca cementowana, czy przykręcana itp.)
Duża różnorodność przygotowanych fabrycznie lub też możliwość pełnej indywidualizacji łączników umożliwia wykonanie rekonstrukcji protetycznej w nawet najbardziej skomplikowanych sytuacjach na co często inni mniejsi producenci nie mogą sobie pozwolić z przyczyn ekonomicznych. Dlatego też implanty jedno-częściowe mają bardzo ograniczone wskazania do zastosowania.
Implanty wielo-elementowe goją się nawet w słabej jakości kości zwykle pozostając początkowo przykryte przez dziąsło przez pewien czas. Dopiero wprowadzenie łącznika do implantu powoduje przekazanie siły, która może być szczegółowo kontrolowana i stopniowo zwiększana co powoduje trenowanie początkowo słabej kości i w efekcie jej ostateczne wzmocnienie dla długoterminowego utrzymania implantu. W przypadku implantów jedno-częściowych nie ma możliwości uniknięcia natychmiastowego obciążenia implantów siłą w związku z jego jednoelementową budową zawsze część wszczepu wystawać będzie przez dziąsło do środowiska jamy ustnej i podlegać obciążeniu. Dlatego też zastosowanie tego typu implantów jest bardzo wąsko ograniczone do istniejących idealnych warunków kostnych oraz stosunkowo zwiększają się szanse niepowodzenia w przypadkach nieprzestrzegania tej reguły.
Wielo-elementowe implanty mogą również zostać obciążane natychmiastowo zawsze w przypadkach gdy warunki anatomiczne pacjenta na to pozwalają.
Dlaczego tak ważne jest, że komponenty systemu implantów dostępne są wszędzie i w dowolnym czasie?
Długoterminowa dostępność elementów jest niezbędna gdy rekonstrukcja protetyczna na uprzednio wszczepionych implantach wymaga wymiany lub zwłaszcza rozbudowy. Wiodący producenci oferują dostępność elementów zastępczych przez wiele lat. Dentsply FRIADENT zapewnia stały stan magazynowy podstawowego zakresu elementów do poprzednio sprzedawanych implantów własnego systemu co pozwala na wykonanie nowej rekonstrukcji protetycznej w oparciu o te same implanty nawet po upływie dekady.
W przypadku mniejszych producentów bardzo często niepewne jest czy nowy oferowany aktualnie przez firmę system implantów przetrwa na rynku w dobie ogromnej konkurencji. W momencie zaprzestania produkcji elementy zastępcze bardzo często nie mogą zostać ponownie zamówione. W takim przypadku może dojść do sytuacji, iż wszczepiony wcześniej implant nie może dłużej pełnić roli filaru do umocowania nowej planowanej do rozbudowy lub wymiany rekonstrukcji protetycznej
Dentsply FRIADENT obecny jest w ponad 60 krajach zaopatrując tym samym dentystów na całym świecie. Dlatego też elementy zastępcze są zawsze i szybko dostępne nawet będąc na urlopie w innym kraju.
Jakie są zalety szerokiej oferty produktów?
Wiodący producenci implantów dostarczają swoje wszczepy w różnych długościach oraz średnicach i oferują różnorodność elementów protetycznych. Pozwala to dentyście na wszechstronność zastosowania, a w szczególności spełnia indywidualne potrzeby i wymagania lecznicze poszczególnych pacjentów.
Dlaczego powinienem rozważyć dostępność długoczasowych obserwacji oraz badań naukowych dotyczących danego systemu implantów?
Dla wiodących systemów implantologicznych istnieje pewnego rodzaju protokół postępowania – "instrukcja użytkowania", która to została dokładnie dopasowana wymogom biologicznym stawianym tym właśnie implantom aby móc w pełni ułatwić gojenie i zapewnić utrzymanie tkanek w najlepszy z możliwych sposobów. Protokół ten został dokładnie sprawdzony i szczegółowo oceniony w obszernych badaniach klinicznych prowadzonych przez niezależnych naukowców w długich okresach kontrolnych. Stwierdza się także istnienie kilku przypadków gdzie zastosowanie stosunkowo tańszego systemu doprowadziło bezpośrednio do zwiększonej utraty kości, a co za tym idzie słabym rezultatem estetycznym i nawet całkowitą utratą implantu.
Dlatego też pacjenci powinni uzyskać od swojego lekarza wszelkie szczegółowe informacje o planowanym do wykorzystania w ich przypadku systemie implantologicznym oraz dostępności odpowiednich badan klinicznych oraz długoterminowych obserwacji dotyczących tego produktu.
Z jakiego materiału wykonane są implanty oraz łączniki Dentsply FRIADENT?
Wszystkie implanty Dentsply FRIADENT wykonane są ze specjalnego czystego medycznego tytanu określonej klasy. Materiał ten doskonale sprawdza się w swoim zastosowaniu dlatego tez ponad 99% wszystkich implantów stomatologicznych wyprodukowanych jest z czystego tytanu.
Jakie są wady i zalety czystego tytanu?
Czysty tytan jest wysoce stabilny i z łatwością akceptowalny przez ludzki organizm, a ponadto po czasie zespala się biologicznie z tkanką kostna. Wszystkie te pozytywne właściwości znalazły od lat oprócz implantologii stomatologicznej doskonałe zastosowanie w innych dziedzinach medycyny np. protezach stawów – ortopedii.
Srebrno-szary kolor tytanu nie jest jego wadą ponieważ implanty jak korzenie naturalnych zębów znajdują się całkowicie zagłębione w tkance kostnej i dlatego też nie są w żaden sposób widoczne na zewnątrz.
Na jak długo są implanty wysokiej jakości?
Profesjonalnie przeprowadzony zabieg i w efekcie wprowadzone implanty Dentsply FRIADENT mogą spełniać swoją funkcję dożywotnio. Regularne wizyty kontrolne u dentysty oraz higiena jamy ustnej ze szczególnym uwzględnieniem obszarów wokół wszczepów zdecydowanie przedłużają czas ich użytkowania.
10 głównych cech implantów Dentsply FRIADENT:
- Wyprodukowane w Niemczech
Wszystkie implanty produkowane są wyłącznie na terenie Niemiec. Znane są oraz cenione za najwyższą staranność i precyzję wykonania na całym świecie. - Bio-zgodny czysty tytan
Implanty Dentsply FRIADENT wykonane są z najwyższej klasy czystości tytanu. Materiał ten jest całkowicie zgodny z ludzkim organizmem i po czasie zostaje w pełni połączony z tkanką kostną. - Liczne testy jakości produktu
Podczas procesu produkcji każdy implanty poddawany zostaje wielokrotnie testom o bardzo surowo określonych i certyfikowanych standardach jakościowych. Zapewniamy najwyższą i stałą jakość naszych produktów dbając o kontrole na każdym etapie. - Sprawdzone klinicznie
Dekady doświadczeń użytkowników oraz długoterminowych naukowych testów badawczych zapewniają maksimum bezpieczeństwa. - Bezpieczeństwo wprowadzenia
Dentsply FRIADENT oferuje także Państwa lekarzowi możliwość wprowadzenia implantów w oparciu o nawigację wspomaganą komputerową.
Implanty mogą zostać umieszczone niesłychanie precyzyjnie w trój-wymiarowej przestrzeni z zastosowaniem szablonu. - Wszechstronność
Implanty ANKYLOS, XIVE i FRIALIT są dostępne w różnych średnicach i długościach co wraz z szerokim zakresem elementów protetycznych zapewnia idealne rozwiązanie w każdym przypadku. - Szybkie zespolenie z kością
Drobna mikroskopowa porowatość powierzchni, którą posiadają wszystkie implanty Dentsply FRIADENT stwarza optymalne warunki dla bezpiecznego i szybkiego gojenia implantu. - Indywidualne adaptacje
Łączniki dzięki technologii CAD/CAM mogą zostać indywidualnie zaprojektowane i wykonane dla konkretnych potrzeb danego pacjenta co gwarantuje doskonały rezultat estetyczny. - Długoterminowa dostępność elementów
Wiodący producent implantów taki jaki Dentsply FRIADENT oferuje pełną dostępność elementów zamiennych przez wiele lat. Twój łącznik może zostać w każdym momencie całkowicie wymieniony lub też dopasowany do zmieniającej się sytuacji protetycznej w jamie ustnej bazując na raz wprowadzonych implantach. - Dostępne na całym świecie
Dentsply FRIADENT obecny jest w ponad 60 krajach zaopatrując dentystów na całym świecie. Wymiana elementów może być wykonana nawet podczas Twoich wakacji w innym kraju z gwarancją dostępności oraz pełnym bezpieczeństwem, standardem i jakością produktu medycznego.
Wszystkie znaki i nazwy handlowe zamieszczone na stronie są znakami zastrzeżonymi i służą jedynie identyfikacji produktów. Zdjęcia oraz materiały dotyczące wszystkich produktów zamieszczonych na stronie www.parkowa.stargard.pl mają charakter wyłącznie informacyjny.