Medycyna estetyczna twarzy
Medycyna estetyczna pomaga nam osiągnąć dobre samopoczucie i satysfakcję z własnego wyglądu poprzez profilaktykę zdrowotną oraz pielęgnowanie urody, a także przeciwdziałanie skutkom upływających lat.
Estetyka zwiększa naszą pewność siebie, podnosi samoocenę i właśnie przez to odgrywa bardzo istotną rolę w naszym życiu. W miarę rozwoju cywilizacyjnego oraz poprawy jakości życia każdy z nas chce jak najdłużej zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd.
Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem botoksu lub kwasu hialuronowego spowalniają proces starzenia oraz pomagają przywrócić twarzy naturalne piękno i poprawić jej wygląd. Dbając o kompleksową ofertę z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging proponujemy Państwu również:
- powiększanie i modelowanie ust
- modelowanie konturów twarzy - wolumetria
- mezoterapię
- zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego Regeneris oraz połączenia osocza i kwasu hialuronowego Cellular Matrix
- zabiegi z użyciem urządzenia Dermapen firmy Revisage
Wszystko to szybko, prosto, maksymalnie bezpiecznie i bez użycia skalpela.
Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie podczas konsultacji wspólnie zastanowimy się jaki rodzaj zabiegu byłby najbardziej optymalny w Państwa przypadku. Ceny przykładowych zabiegów znajdą Państwo tutaj
Toksyna botulinowa (botoks/botox)
Toksyna botulinowa (znana również pod nazwą botoks/botox), wstrzyknięta w niewielkiej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje nieznaczny paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole oraz w okolicach oczu.
Skutkuje to rozluźnieniem mięśni mimicznych twarzy, w wyniku czego mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, zmniejszają swoje napięcie, co skutkuje wygładzeniem skóry. Nie zmienia to wyglądu twarzy, a jedynie w bardzo naturalny sposób ją odmładza.
Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a bezpośrednio po nim pacjent może bez problemu podjąć normalną aktywność życiową.
Sama procedura trwa mniej więcej 15 minut, a jej czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Botoks zaczyna działać około 2-3 dni po zabiegu. Końcowy rezultat zabiegu widoczny jest po upływie min. 14 dni. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Czasami jedynie dla polepszenia komfortu pacjenta stosuje się krem znieczulający miejscowo.
Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 4-6 miesięcy lub więcej w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta. Po upływie tego czasu efekt stopniowo zanika, wraz z ustępowaniem paraliżu mięśni. Po całkowitym wygaśnięciu działania botoksu, zabieg można bez problemu powtórzyć.
Każde ponowne wstrzyknięcie botoksu wydłuża czas utrzymywania się efektów, a tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu.
Wskazania
- zmarszczki okolicy oka (kurze łapki)
- zmarszczki pomiędzy brwiami
- zmarszczki występujące na czole
- inne zmarszczki twarzy i szyi
Przeciwskazania
- zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i nerwowego
- kobiety w ciąży, karmiące lub w trakcie miesiączki
- przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych zawierających substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy
- przyjmowanie leków takich jak: tetracyclina, linkomycyna i inne antybiotyki aminoglikozydowe jak gentamycyna, neomycyna i streptomycyna (mają zdolność do współdziałania z toksyną i zwiększają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych)
- choroby neurologiczne przebiegające z zajęciem mięśni
- choroby płytki nerwowo-mięśniowej np. miastenia gravis
- przewlekłe choroby autoimmunologiczne, np. reumatoidalne zapalenie stawów
- ciężkie choroby jak np. czynna choroba nowotworowa
- ciężka alergia
Skutki uboczne
Zabieg ten jest praktycznie całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Nie istnieje ryzyko blizn lub uszkodzeń skóry, a miejsce wstrzyknięcia preparatu jest niewidoczne. Działania niepożądane, o ile występują są zwykle łagodne, występują niezwykle rzadko (odsetek powikłań mniejszy niż 3%) i co najważniejsze – są przemijające. Do niektórych działań niepożądanych możemy zaliczyć:
- zaczerwienienie okolicy podania leku
- niewielka bolesność i zasinienie miejsca wkłucia
- przejściowy ból głowy
Zalecenia przed zabiegiem
7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz przynajmniej na 5 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba. W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.), jak również intensywnego wysiłku fizycznego.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu podania botoksu przeciwwskazane jest schylanie się przez około 4 godziny. Nie wykonujemy w tym samym dniu innych zabiegów kosmetycznych w miejscach, gdzie podano botoks. W dniu zabiegu nie należy już raczej stosować makijażu. Przez kilka kolejnych dni należy unikać opalania i sauny. Absolutnie nie należy rozmasowywać miejsc wkłóć, by nie doprowadzić do niekontrolowanego przemieszczenia preparatu.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy (glikozoaminoglikan), występuje w organizmie człowieka w sposób całkowicie naturalny – stanowi on podstawowym składnik skóry, odpowiadający za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia i sprężystości.
Jego najważniejszą właściwością jest wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu doskonale nawilża i stabilizuje tkankę łączną. Odpowiada także za wytwarzanie kolagenu i elastyny w skórze, a zarazem jest niezbędnym czynnikiem w jej procesach metabolicznych.
Niestety wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo się zmniejsza, co skutkuje zmniejszeniem poziomu jej nawilżenia. Zmniejsza się liczba włókien kolagenowych w skórze, a one same tracą swą elastyczność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, a usta i policzki tracą swoją jędrność i objętość.
Korzyści ze stosowania kwasu hialuronowego
- hamuje procesy starzenia
- ma działanie rewitalizacyjne
- pełni funkcję antyrodnikową
- przywraca jedrność i gęstośc skóry
- przywraca idealne fizjologiczne środowisko skóry
Wygładzanie i redukcja zmarszczek
- ujędrnienie i nawilżenie skóry twarzy
- wypełnianie fałd nosowo - wargowych
- wygładzanie zmarszczek dookoła ust
- wygładzanie zmarszczkek na policzkach
Powiększanie i modelowanie ust
- korygowanie opadających kącików ust
- powiększanie i modelowowanie ust
- przywrócenie objętości czerwieni wargowej
- korekcja asymetrii ust
Modelowanie konturów twarzy - wolumetria
- przywrócenie utraconej objętości i korekta zarysu twarzy
- podniesienie przywrócenie utraconej objętości policzków
- uwydatnianie i modelowowanie kości policzkowych
- efekt liftingujący
Aplikacja
Polega na wprowadzeniu zastępczego kwasu hialuronowego w skórę przy pomocy cienkiej igły. Preparat wiąże cząsteczki wody i zwiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA, a w przypadku wrażliwych na ból pacjentów zabieg przeprowadza się w znieczuleniu stomatologicznym (szczególnie przy zabiegu wygładzania bruzd nosowo-wargowych oraz korekcji ust).
Zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie, przebarwienie. Objawy te zazwyczaj ustępują po 2 - 4 dniach. Rezultat widoczny natychmiast po zabiegu przypomina efekt końcowy ale nie jest to właściwa korekcja. Ostateczne efekty możemy obserwować dopiero po upływie około 7-14 dni, po uwodnieniu się kwasu zdeponowanego w tkankach.
Utrzymywanie się efektów działania wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego wynosi od 6 - 12 miesięcy. Kolejnymi iniekcjami można przedłużyć okres utrzymywania się efektu początkowego.
Przeciwskazania
- potwierdzone nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
- skłonności do blizn hipertroficznych
- skłonności do podrażnień lub infekcji (trądzik, opryszczka) w miejscu wstrzyknięcia
- wcześniejsze poddawanie się zabiegom chirurgii estetycznej
- jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja
- choroby wywołane przez paciorkowce
- choroby alergiczne
- choroby o podłożu autoimmunologicznym (np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Crohna, choroba Gravesa-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, itp.)
- bielactwo lub łuszczyca
- niewyrównana cukrzyca
- choroba nowotworowa
- porfiria, epilepsja
- ciąża i okres karmienia piersią
- brak pełnoletności
Skutki uboczne
- W miejscu iniekcji może pojawić się delikatne zaczerwienienie lub opuchlizna - objawy te znikają w ciągu kilku–kilkunastu godzin po zabiegu. W przypadku gdyby utrzymywały się przez ponad tydzień, należy skontaktować się z lekarzem.
- swędzenie skóry bardzo wrażliwej
- nadwrażliwość w miejscu korekcji (bardzo rzadko)
- zgrubienia utrzymujące się kilka tygodni – widoczne gołym okiem (bardzo rzadko)
Powiększanie i modelowanie ust
Piękne i kształtne usta są marzeniem wielu kobiet. Stanowią one wizytówkę dla całej twarzy i to właśnie one najbardziej przyciągają wzrok rozmówcy, a zmysłowe, wyraziste wargi pobudzają wyobraźnię.
Obecnie, dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, odmłodzenie i wypełnienie ust nie stanowi już problemu i stało się powszechnie dostępnym zabiegiem.
Niezwykle istotny dla wyglądu twarzy jest kształt, objętość, koloryt i nawilżenie konturu, jak i samej czerwieni warg.
Niestety z wiekiem wokół naszych ust pojawiają się liczne zmarszczki, górna warga robi się cieńsza, usta odwadniają się, skóra staje się cienka i ulega wysuszeniu, a kontur ust "rozmywa się". Podczas procesu starzenia wysusza się ich powierzchniowa warstwa, tracą naturalny blask, pojawiają się niewielkie zmarszczki oraz zmniejsza się ich objętość.
Dzięki wypełniaczom na bazie kwasu hialuronowego można powiększyć objętość ust, skorygować ich kształt oraz wymodelować ich kontur i przede wszystkim przywrócić jędrność oraz kolor charakterystyczne dla młodego wieku.
Dzięki preparatom kwasu hialuronowego możemy:
- powiększyć objętość ust
- wypełnić drobne zmarszczki wokół ust
- przywrócić optymalny poziom nawilżenia
- podnieść opadające kąciki ust
- podkreślić kontur
- wykonać korektę rynienki
- wykonać korektę granicy czerwieni wargi
Iniekcja kwasu hialuronowego przynosi wyraźne efekty: usta są zdecydowanie bardziej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność.
Powiększenie ich objętości wpływa również na zanik zarówno małych, jak i tych większych zmarszczek wokół ust, co skutkuje efektem ogólnego odmłodzenia.
Dla zminimalizowania dolegliwości bólowych zabiegi w okolicy ust wykonujemy w znieczuleniu lub wykorzystując preparaty kwasy hialuronowego ze znieczuleniem.
Powiększanie ust może być wykonywane bez względu na wiek pacjenta. Powody chęci zmiany wyglądu ust bywają różne. Młode kobiety oraz mężczyźni chcą zazwyczaj uwypuklić zbyt małą, górną lub dolną wargę. Młodsze kobiety po prostu chcą mieć większe i pełniejsze usta. W późniejszych okresach życia dokonuje się zazwyczaj korekt, mających na celu niwelowanie procesu starzenia się ust.
Pamiętajmy jednak, iż pomimo panującej obecnie mody na wydatne i powiększone usta, klasyczne kanony urody i zachowanie należytych proporcji budowy twarzy są niezbędnymi kryteriami wykonania zabiegu.
Zalecenia przed zabiegiem
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Co najmniej na 3 dni przed planowanym zabiegiem nie należy zażywać aspiryny lub leków przeciwzapalnych. Bezpośrednio przed samym zabiegiem należy zmyć makijaż.
W dniu, w którym wykonywany będzie zabieg, powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała, np. w saunie lub solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Zalecenia po zabiegu
Mniej więcej trzy dni po zabiegu nie należy wystawiać ust na promieniowanie słoneczne oraz ciepło. Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu końcowego.
Modelowanie konturów twarzy - wolumetria
Wraz z wiekiem objętość naszej twarzy ulega zmianie. niektóre obszary, a zwłaszcza okolice kości policzkowych i skroni ulegają zanikowi poprzez m.in. zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Twarz stopniowo nabiera ostrzejszych rysów, a delikatne zaokrąglenie policzków, utożsamiane z młodością, zanika.
Wolumetria polega na korekcji objętości tkanek miękkich twarzy, poprzez przywracanie utraconej objętości oraz poprawianiu zarysu twarzy, zwłaszcza w miejscach, gdzie nastąpiło zmniejszenie ilości tkanki podskórnej.
Zabieg modelowania konturów twarzy nie tylko pozwala na dyskretną zmianę proporcji twarzy, ale powoduje również efekt liftingujący.
Wchłaniający się kwas hialuronowy powoduje doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt młodej, wypoczętej i zdrowej skóry.
Większość stosowanych wypełniaczy umożliwia skuteczne leczenie zmarszczek i drobnych linii, lecz produkty te nie są już tak skuteczne w przywrócaniu utraconej objętości odpowiednich regionów twarzy. W tym celu stosuje się specjalną odmianę kwasu hialuronowego np. z serii Juvederm Voluma®.
Wolumetria umożliwia
- modelowanie twarzy, policzków oraz kości policzkowych w celu odmłodzenia wyglądu twarzy
- modelowanie okolicy kąta żuchwy
- modelowanie podbródka
- redukcję zagłębień podoczodołowych
- uzyskanie efektu liftingu poprzez przywrócenie normalnej objętości w wyglądzie okolic skroniowych i policzkowych
- przeprowadzenie minimalnie inwazyjnej interwencji (powodującej jedynie niewielkie i krótkotrwałe skutki pozabiegowe) zamiast lub po liftingu
- uzyskanie trwałych i natychmiastowych efektów (utrzymują się one przez ok. 12-18 miesięcy)
Wolumetrię twarzy wykonuje się u osób:
- szczupłych, pragnących wymodelować kontury twarzy
- wykazujących cechy lipoatrofii jarzmowej
- u których występuje zwiotczenie naskórka związane z utratą objętości, z zachowaną jeszcze elastycznością skóry właściwej
- iniekcje produktu mogą także uzupełniać tradycyjny lifting twarzy
Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego lekarza. Preparaty kwasu hialuronowego stosowane przy zabiegach z zakresu wolumetrii są dużo gęstsze oraz wstrzykiwane są w głębsze warstwy skóry.
Podczas wykonywania zabiegu może występować uczucie "rozpierania", dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Wprowadzany implant jest miękki, elastyczny, o jednorodnej konsystencji. Jest również niewidoczny i niewyczuwalny.
Aby dokładnie go rozprowadzić, lekarz dodatkowo wykonuje delikatny masaż. Efekty utrzymują się średnio 12 – 18 miesięcy. Odbudowa objętości twarzy jest zabiegiem mało bolesnym, porównywalnym ze standardowym wypełnianiem zmarszczek.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią
- skłonność do przyrosłych blizn
- alergie
- zapalenia lub zakażenia skóry (opryszczka, trądzik)
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
- problemy skórne w planowanym miejscu podania (trądzik, stan zapalny, opryszczka itp.)
- skłonność do podrażnień i infekcji
- skłonność do występowania blizn hipertroficznych
- jednoczesne leczenie laserowe, dermabrazja, głębokie peelingi chemiczne
- choroby o podłożu autoimmunologicznym (np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Crohna, choroba Gravesa - Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, itp.)
- bielactwo, łuszczyca
- niewyrównana cukrzyca
- choroba nowotworowa
- porfiria, epilepsja
- brak pełnoletności
Skutki uboczne
- lekkie zaczerwienienie, obrzęk
- delikatny ból w miejscu podania preparatu
Reakcje te mają charakter przejściowy, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach.
Zalecenia przed zabiegiem modelowania konturów twarzy wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego
- Na 7 dni przed zabiegiem modelowania konturów twarzy wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz na 5 dni przez zabiegiem należy unikać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba
- W dniu zabiegu modelowania konturów twarzy należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. oraz wahań termicznych otoczenia (sauna, solarium, łaźnia parowa itp.)
- W dniu zabiegu modelowania konturów twarzy wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego nie zaleca się makijażu ani innych czynności, które niosłyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji (np. dotykania, pocierania brudnymi rękami, itp.)
Zalecenia po zabiegu modelowania konturów twarzy wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego
- Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości
- Pzez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.
- Przez pierwsze 48 godzin (do 2 tygodni) po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (sauna, solarium, łaźnia parowa itp.) oraz podejmowania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Należy również unikać dłuższego przebywania w temperaturze poniżej 0 st. C oraz opalania się.
- Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak np. laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza. Czas ten może być dłuższy w przypadku technik, które rozgrzewają skórę właściwą w celu stymulacji produkcji kolagenu. Wówczas należy liczyć się z szybszą degradacją podanego wypełniacza.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wystąpienia objawów niepożądanych po zabiegu modelowania konturów twarzy wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego, które budzą niepokój należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
Mezoterapia
Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo lub cechujące się mało estetycznym wyglądem.
Roztwory do mezoterapii to zazwyczaj mieszanka substancji regenerujących oraz rewitalizujących (odmładzających), zwanych koktajlami. Zawierają one unikalny skład łączący w sobie kwas hialuronowy, polinukleotydy (naprawiają uszkodzone DNA skóry), mannitol, witaminy i inne substacje o działaniu regenerującym.
Taki skład zapewnia znaczne odmłodzenie, biorewitalizację, nawilżenie skóry i pobudzenie jej do samoodnowy.
Pracujemy wyłącznie na preparatach najwyższej jakości: Neauvia, Mesoestetic, Croma, Revitacare i inne.
Dzięki śródskórnym iniekcjom tych aktywnych preparatów zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza) oraz poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej. Przewaga mezoterapii nad innymi metodami polega m.in. na tym, że substancja lecznicza jest aplikowana dokładnie w miejsce, które poddawane jest leczeniu.
Za pomocą mezoterapii możliwym staje się dotarcie do odpowiednich warstw skóry substancji, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jej funkcji. Dostarczane w ten sposób preparaty uzupełniają to czego aktualnie brakuje w zmienionych chorobowo miejscach.
Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia skóry oraz zwiększeniu metabolizmu komórek tłuszczowych.
Duża popularność tej metody wynika również z długotrwałych i szybko widocznych efektów terapii, poprawiających wygląd i ogólną kondycję i skóry co w naturalny sposób wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.
Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki oraz przywraca gładkość skórze. Zabiegi mezoterapii dają również świetne efekty w odmładzaniu okolicy oczu i powiek - można zwiększyć gęstość, napięcie i nawilżenie tej okolicy i odmłodzić spojrzenie o kilka/kilkanaście lat.
Jeżeli wcześniej wykonywane były zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym usieciowanym - mezoterapia igłowa znacznie wydłuża widoczne efekty wolumetrii i wypełniania zmarszczek.
Zabieg mezeterapii jest wykonywany wyłącznie przez lekarza. Pierwszym etapem procedury jest wywiad medyczny, ktory pozawala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.
Następnie po usunięciu makijażu z poddawanej leczeniu okolicy na około 20 min. nanosi się krem zawierający środek znieczulający.
Odpowiednio dobrany koktajl substancji leczniczych jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ok. 3-4 mm za pomocą mikronakłuć. Obowiązują przy tym wszystkie zasady aseptyki. W trakcie zabiegu odczuwa się niewielki ból który można zminimalizować znieczulając skórę przed zabiegiem (krem Emla) lub schładzając miejsce iniekcji.
Kuracja bardzo intensywna powinna być powtórzona 3-krotnie co 21 dni, podtrzymywanie efektów to 1 zabieg co 45-60 dni - wtedy efekty są najlepsze. Dobre efekty daje wykonanie mezoterapii iglowej około 2 tygodnie przed wyjazdem na urlop gdzie pacjent/ka będzie zażywał/ła kąpieli słonecznych - skóra twarzy nie będzie przesuszona, a opalenizna będzie zupełnie inaczej wyglądać.
Wskazania do zabiegu mezoterapii
- aging i fotoaging (starzenie się skóry twarzy, szyi dekoltu)
- zwiotczenie skóry twarzy
- spłycanie blizn potrądzikowych
- skóra sucha, słabo odżywiona, matowa, szara
- cellulite
- rozstępy
- wypadanie włosów
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii
- alergie na stosowany preparat
- ciąża
- karmienie piersią
- stany ropne skóry w miejscu podania
- zakażenia skóry (zwłaszcza paciorkowcowe)
- zaostrzenie chorób przewlekłych
- skłonność do powstawania bliznowaciejących zmian - zwłaszcza dekolt)
- opryszczka
- cukrzyca
Skutki uboczne
- ból podczas wstrzyknięć nie występuje lub jest stosunkowo niewielki co jest ograniczone przez wcześniejsze stosowanie maści znieczulającej
- niewielkie wybroczyny lub siniaczki w miejscach wkłuć powstają bardzo rzadko, a można ich uniknąć poprzez zastosowanie przed zabiegiem maści z witaminą K oraz poprzez ucisk
- rumień lub obrzęk może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu, co jest wynikiem reakcji skóry na nakłucia, a nie objawem alergii
Poznaj świat DERMAPEN™
Niespotykana skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwalają pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych
DERMAPEN™ pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze dzięki czemu stymuluje jej odnowę w sposób naturalny.
DERMAPEN™ to znakomita terapia u pacjentów z wiotką, cienką skórą, aby pobudzić naturalne procesy tworzenia nowego kolagenu. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta, a po serii kilku zabiegów drobne zmarszczki stają się mniej widoczne.
Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem DERMAPEN™ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust. Dzięki intensyfikacji mechanizmu mikronakłuwania udało się stworzyć narzędzie, które daje znakomite efekty nie wyłączając jednocześnie pacjenta z codziennych zajęć na zbyt długo.
Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa ponadto efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.
Więcej na ten temat możecie Państwo znaleźć na stronie www.dermapen.com.pl. Z przyjemnością udzielimy również wszelkich informacji na miejscu w gabinecie podczas bezpłatnej konsultacji.
Wszystkie znaki i nazwy handlowe zamieszczone na stronie są znakami zastrzeżonymi i służą jedynie identyfikacji produktów. Zdjęcia oraz materiały dotyczące wszystkich produktów zamieszczonych na stronie www.parkowa.stargard.pl mają charakter wyłącznie informacyjny.